SOCIĀLĀ  ATBILDĪBA

Atbalstam un rūpējamies par bērniem un pieaugušajiem ar celiakiju, atbalstot ar "Krippu" zirņu krekeriem (bez glutēna) vasaras nometnēs, Ziemassvētkos un veselīgas gatavošanas meistarklašu organizēšanā.

Ziedojam un sadarbojamies ar biedrību Dr.Klauns, kas palīdz veidot bērniem draudzīgu vidi veselības aprūpes iestādēs.

Superpiedzīvojums 2021. meistarklase

Arī 2021. jūlijā, ievērojot valstī noteiktos Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus, biedrībai “Dzīve bez glutēna” izdevās iepriecināt kuplu skaitu bērnus, dodot iespēju viņiem piedalīties bezglutēna vasaras nometnē “Superpiedzīvojums”.

Jau 7. gadu pēc kārtas biedrība organizēja nometni bērniem, kuriem ikdienā jāievēro bezglutēna diēta. Šī ir vienīgā nometne Latvijā, kurā tiek piedomāts par speciālu ēdināšanu bērniem ar glutēna nepanesību, tostarp celiakiju. Šī ir iespēja bērniem baudīt atpūtu, doties piedzīvojumos un draudzēties, kā arī kopīgi sēdēt pie viena galda, pieedalīties meistarklasēs, baudot visiem viena veida maltītes, nejūtoties atdalītiem no citiem.

Krippu bezglutēna deserts -ievārījums ar zirņu krekerim.

 PRODUKTI

Atbalsts biedrībai Dr.Klauns

Ziedojam un sadarbojamies ar biedrību Dr.Klauns, kas palīdz veidot bērniem draudzīgu vidi veselības aprūpes iestādēs. Dr.Klauns strādā ar medicīnas personālu, lai palīdzētu bērniem un viņu vecākiem pārvarēt psiholoģiskās un sociālās grūtības, mazinātu stresu un paātrinātu atveseļošanos. Pētījuma rezultāti uzsvēra klaunu iejaukšanās nozīmi pirmsoperācijas raižu un emocionālo reakciju mazināšanā ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem.

12.2020.

Ziemassvētki bērniem ar celiakiju.

Biedrības “Dzīve bez glutēna” rīkotie Ziemassvētku pasākums bērniem notiek ik gadu, lai iepriecinātu ap 100 bērniem, kuri ikdienā nedrīkst lietot glutēnu saturošus produktus.  Tie ir krāšņi un jautri pasākumi, kuru izskaņā katrs bērns no Ziemassvētku vecīša saņem dāvanā arī Krippu sarūpētos gardumus - zirņu krekerus jau kopš 2017.gada.


"Krippu" maizīšu meistarklase bezglutēna nometnes bērniem.

Zinātkāres, piedzīvojumu un atpūtas vasaras nometne “Zili, zaļi brīnumi”. Hostelis “Jaunlīdumi”, Dzirnieki, Jaunsvirlaukas pagasts, Jelgavas novads

Latvijas celiakijas pacientu biedrība "Dzīve bez glutēna" 2017. gada vasarā organizēja divas bezglutēna nometnes bērniem, kuriem ikdienā ir jāievēro stingra bezglutēna diēta.SIA “JOLLE” ne tikai uzdāvināja bērniem kraukšķīgus zirņu krekerus "Krippu", bet vienā no nometnēm Jelgavas novada Dzirniekos novadīja maizīšu meistarklasi.

Kā mums gāja? Prieks par zinātkāriem un radošiem 37 bērniem, kuriem stunda likās kā mirklis, un mums divas stundas paskrēja nemanot.

Ko bērni darīja?  Minēja, taustīja, smaržoja un garšoja zirņu  krekeru “Krippu” sastāvdaļas.  Vai zinājāt, ka ir izejvielas, kas izskatās pēc sarkanas guaša krāsas vai atgādina ābolu sēkliņas?  Tā bērni spontāni raksturoja dažas no izejvielām: biešu pulveri un linsēklas. Bet lielākā mīkla visiem bija kaņepju sēklas, jo neviens diemžēl tās neatpazina!

Tad bērni iepazinās ar ko atšķiras zirņu krekeri “Krippu” bez un ar čili un ķērās pie maizīšu gatavošanas meistarklases.  Bērni smaržoja un garšoja garšaugus un brīnījās par to ziediņiem: oregano, dilles, koriandru. Puišiem ļoti labi sanāca garšaugu zaļumu sviests ar sāli, citi bērni gatavoja jaukas zirņu krekeru maizītes ar avokado, balto redīsu, tomātiem, un galvenais bija tās garšīgi izrotāt.  Zili brīnumi turpinājās: pašiem gatavojot kaņepju sviestu, ko smērēt uz zirņu krekeriem. Meitenes bija sajūsmā par rozā krējumsiera mērci kopā ar krekeriem vai salmiņiem. Starp citu, rozā mērces krāsu var iegūt krējumsieru vai biezpienu sajaucot ar biešu pulveri un garšvielām.

Iesaistiet un ļaujiet saviem bērniem izpausties, jo bērni, kuri teica, ka negaršo sviests, oregano, vai dilles, ēda pašu gatavoto garšaugu sviestu un bija nr. 1 recepte.

05.08.2017.